Tavan Modelleri

Tavan Modelleri

Tavan modelleri evinizin kalitesini arttıran önemli detaylardır.

Ev yaşamı insan için en önemli alanlardan bir tanesidir. Tasarım ne kadar güzel olursa bir o kadar evdeki enerji pozitife döner ve sizi iyi hissettirir. Bir çok model alternatifi olan tavanın malzemesi çok çeşitlidir.

Örneğin asma tavan, alçıpen, alçı gibi malzemelerden yapılabilir. Sağlık açısından hiç bir zararı olmayan bu malzemelerle evinizde çok farklı duracak tavanlar yaptırabilirsiniz.

Tavan Modellerinden LED Işıklı Tavan

LED tavanlar ile evinizi zengin gösterebilirsiniz. Odanızı daha aydınlık gösteren ledler son zamanlarda çok popülerler. Son yılların çok tercih edilen türü olan ve sık sık kullanılan bir çeşittir.Genelde salonda ve banyoda kullanılır. Yatak odasında ve dişer odalarda tercih edilmezler.Çok farklı tasarımlarda kullanılan LED ışıklı tavan değişik şekillerde yapılmış tavanda yerlerini alırlar.Gökyüzü efekti vermeye yarayan en basit yöntemlerden bir tanesidir.

Kartonpiyer

Alçı panel kartonpiyer de sade ama şık severler için iyi bir alternatiftir. Tavanda 3 boyut efekti verir. Değişik desenler ile tavanı ön plana çıkarır. Genelde çiçek, dal, kıvrımlı desenler işlenir.

Rönesans dönemi duvar sanatını anımsatan bu model evinizi daha dar ama sade gösterir. Ayrıca evinizi daha temiz gösterir. Boya çok güzel uygulanır ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Tavan Süsleri

Tavan süslerinin bir çok alternatifi vardır. İsterseniz işlemeli, oymalı, yapışkanlı ve daha bir çok çeşidi vardır. En uygun fiyatlısı ve kolay uygulanabilir olması ile stropiyer tercih edilir.

Gergi Tavan

Isıtıldığında istenilen şekle giren ve kolay uygulanabilir bir yöntem olan gergi tavan çok tercih edilir. Alternatif olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Farklı renk ve dokularda üretilebilir.

Ahşap Tavan

Ahşap tavan çok eski yıllardan beri gelen çok sevilen, doğal ve sıcak hissettiren bir modeldir. Ev ortamına sıcaklık ve samimiyet katar. Her ortama uyum sağlar ve doğal afetler konusunda en az hasara uğratan yapılardan biridir.

Her çeşit tavana göre avize ve aydınlatma farklı olmalıdır. Bir bütün halinde olan tavan ve aydınlatma bir birinden ayrılmamaktadır. Tavan seçiminize karar verdiyseniz hemen avize ve lamba modellerine göz atmayı unutmayın.

Buraya tıklayarak çeşit çeşit dekorasyon fikrine sahip olabilirsiniz. İnstagram adresimizdende çeşitli görsel fikirleri için takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Kategoriler