Led Panel Nedir & Nerelerde Kullanılır?

Led panel son yılların en çok tercih edilen aydınlatma türüdür. Led paneller kendi içlerinde kullanıldıkları yer ve panel boyutu şeklinde ayrılırlar. 60×60 panel veya 30×30 led panel boyutlarında çoğunlukla bulunan led paneller genellikle ofislerde, okullarda vb. yerlerde kullanılmaktadır.

Led Panel Kullanım Avantajları Nelerdir?

Led panel birçok ledlerin yan yana getirilerek kare bir kalıbın içerisine yerleştirilmesi sonucu elde edilen aydınlatma aracıdır.

Ledler ucuzlukları ve yaptıkları enerji tasarrufu ile tüm dünya genelinde çokça tercih edilmektedir. Led panellerin birçok boyut seçeneği bulunmaktadır. 60×60 led panel vb. gibi.

Bu boyut seçenekleri sizlere seçim konusunda zorluk çıkarsa da bir yandan da size seçimler sunmaktadır. Led panel kullanılan her yerde hoş ve hafif bir ışıklandırma olur.

Bu sayede ise insanlar bunalmaz ve göz sağlıkları korunur.

Led Panel Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aldığınız panelin mutlaka ışık renklerini kontrol etmelisiniz, CE belgesine de mutlaka göz atmalısınız. Panelde bulunan driver kaliteli olmalıdır, buna dikkat ederek doğru çalışmalarını destekleyebilirsiniz.

Paneli çalıştırdığımızda arka bölmeye karşı asla ışık kaçırmamalısınız. Lekesiz ve tam oturan şekilde olmalıdır.

Zedelenmelerin önüne geçmek için plastik koruyucuyu özenle kontrol etmelisiniz. Soğuktan uzak tuttuğunuz sürece led paneller uzun ömürlü olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Kategoriler