Daha Aydınlık Bir Ortam İçin Aydınlatma

Aydınlatma bir evin veya ortamın her şeyidir. Doğru ışık kullanımı ile iç mekanınızın tüm görünümünü ve algısını değiştirebilirsiniz. Fakat aydınlatmada insanların yaptığı hatalardan biri, bir tepeden odanın aydınlatılmasının doğru olduğunu sanmaktır.

Evinizin köşelerini daha aydınlık hale getirmek istersiniz; ışıklandırma sistemlerini her odada nereye ve nasıl yerleştireceğinize karar vermeniz için önerilerimizi okumalısınız.

Salon Aydınlatması

Tasarımcılar odada birden fazla ışık kaynağı olması gerektiğini düşünmektedir. Bu yüzden odalarınızda daha aydınlık bir görünüm elde etmeniz için katmanlı aydınlatmayı düşünmelisiniz.

Oturma odanızın merkezine yakın dekoratif bir tavan armatürü asabilirsiniz.

Yemek Odası

Ana kaynak yemek masasının üzerinde tam ortada bir avizedir. Köşeleri de aydınlatarak bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Mutfak Aydınlatması

Parlak ılığın önemli olduğu yer mutfaktır. Tavanın kenarına gömme ışıklar yerleştirerek asılı bir ışığa bakmak zorunda kalmadan misafirlerinizi görebilirsiniz.

Ayrıca üst dolapların alt kısmına şerit LED koymak, yemek hazırlama ve pişirme için eşit aydınlatılmış bir alan oluşturmanın kolay yoludur.

Yatak Odası Aydınlatması

Yatak odalarında ideal olarak komodin üzerine lambalar konmaktadır. Karanlık bir yatak odası istiyorsanız bir avize ve yatak karşısına aplik kullanmalısınız.

Banyo Aydınlatması

Lavabonun üzerine gömülü bir armatür kötü bir seçenektir. Gölge yapacak bu ışık yerine başka seçenekleri mutlaka değerlendirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Kategoriler